Om oss

För att boka en tid med en jurist ring 031-727 00 00 eller maila info@fjallmans.se

Hänvisning till vårt rådgivningsansvar svarar juristerna enbart på juridiska frågor vid besök.

Vi har funnits i 80år

Välkommen till Fjällmans Begravningsbyrå, ett familjeföretag som funnits sedan 1932,
då vi hette Lundby Begravningsbyrå.

Med lång erfarenhet kan vi hjälpa er att få det så som ni vill ha det. För det är ni som anhöriga som vet bäst hur ni vill ha det. Du kan alltid känna dig trygg i våra händer.

Oberoende av tid på dygnet går det alltid bra att ringa vår jourtelefon på 031- 727 00 00.

Jemina Hämäläinen

Begravningsrådgivare
031 310 93 03
jemina@fjallmans.se

Tobbe Lander

Begravningsrådgivare
031-310 93 87
tobbe@fjallmans.se

Carl Fjällman

Begravningsrådgivare
031-310 93 42
carl@fjallmans.se

Oskar Fjällman

Begravningsrådgivare
031-310 93 14
oskar@fjallmans.se

Kjell Corneliusson

Ekonomichef
031 310 93 04
kjell@fjallmans.se

Lisa Rauswall

Administrativ ekonom
031-310 93 57
lisa@fjallmans.se

Mats Grundberg

Begravningsrådgivare
031-310 93 32
mats@fjallmans.se

Anna-Carin Delbert

Begravningsrådgivare

Petra Landén

Begravningsrådgivare
031-310 93 22
petra@fjallmans.se

Helen Forsberg

Begravningsrådgivare
031-310 9312
helen@fjallmans.se

Liselott Sjöholm

Begravningsrådgivare,
Administration
031-310 93 11
liselott@fjallmans.se

Mika Tornfalk

Begravningsrådgivare
031-310 93 20
mika@fjallmans.se

Ricard Carlsson

Begravningsrådgivare
Gravstensansvarig
031-310 93 13
ricard@fjallmans.se

Håkan Sällström

Begravningsrådgivare
031-310 93 01
hakan@fjallmans.se

Jenny Backman

Begravningsrådgivare
031-310 93 61
jenny@fjallmans.se

Cecilia Olausson

Begravningsrådgivare
031-310 93 21
cecilia@fjallmans.se

Madeleine Larsson

Begravningsrådgivare
031-310 93 02
madeleine@fjallmans.se

Fredrik Olsson

Chaufför

Hans Lilja

Chaufför

Johan Tjäder

Chaufför

Jounes Larsson

Chaufför

Tomas Bratt

Transportledare

Kontakta oss

Välkommen till en personlig familjejurist. Hos oss är du i trygga och kunniga händer.