Om oss

För att boka en tid med en jurist ring 031-727 00 00 eller maila info@fjallmans.se

Hänvisning till vårt rådgivningsansvar svarar juristerna enbart på juridiska frågor vid besök.

Vi har funnits i 80år

Välkommen till Fjällmans Begravningsbyrå, ett familjeföretag som funnits sedan 1932,
då vi hette Lundby Begravningsbyrå.

Med lång erfarenhet kan vi hjälpa er att få det så som ni vill ha det. För det är ni som anhöriga som vet bäst hur ni vill ha det. Du kan alltid känna dig trygg i våra händer.

Oberoende av tid på dygnet går det alltid bra att ringa vår jourtelefon på 031- 727 00 00.

Carl Fjällman

Ägare
 

031 727 00 00
carl@fjallmans.se

Oskar Fjällman

Begravningsrådgivare
VD/Ägare

031-310 93 14
oskar@fjallmans.se

Jenny Backman

Begravningsrådgivare
  

031-310 93 61
jenny@fjallmans.se

Thomas Palmgren

Begravningsrådgivare
  

031-310 93 07
thomas.palmgren@fjallmans.se

Kjell Corneliusson

Ekonomichef
      

031 310 93 04
kjell@fjallmans.se

Lisa Rauswall

Administrativ ekonom
  

031-310 93 57
lisa@fjallmans.se

Mats Grundberg

Begravningsrådgivare


031-310 93 32
mats@fjallmans.se

Anna-Carin Delbert

Begravningsrådgivare
 

031-310 93 06
Anna-carin@fjallmans.se

Cecilia Stenhede

Begravningsrådgivare
Fransktalande

031-310 93 50
cecilia.stenhede@fjallmans.se

Helen Forsberg

Begravningsrådgivare
Verksamhetsansvarig

031-310 9312
helen@fjallmans.se

Liselott Sjöholm

Begravningsrådgivare 
z              

031-310 93 11
liselott@fjallmans.se

Mika Tornfalk

Begravningsrådgivare
Finsktalandei

031-310 93 20
mika@fjallmans.se

Ricard Carlsson

Begravningsrådgivare
Gravstensansvarig


031-310 93 13
ricard@fjallmans.se

Håkan Sällström

Begravningsrådgivare
Personalansvarig


031-310 93 01
hakan@fjallmans.se

Madeleine Larsson

Begravningsrådgivare
x


031-310 93 02
madeleine@fjallmans.se

Cecilia Olausson

Begravningsrådgivare
x

031-310 93 21
cecilia@fjallmans.se

Anders Wahlund

Begravningsrådgivare

031-310 93 05
anders@fjallmans.se

Fredrik Olsson

Transportledare

Hans Lilja

Chaufför

Johan Tjäder

Chaufför

Oskar Palmér

Chaufför

Maths Fredin

Chaufför

Kontakta oss

Välkommen till en personlig familjejurist. Hos oss är du i trygga och kunniga händer.